Heets Nedir? 2024 (Detaylı Rehber)

Heets Nedir? Philip Morris International veya bilinen kısa ismiyle PMI tarafından geliştirilen Heets sigara, içerisindeki gerçek tütün ve özel filtresi ile dikkat çeker. Farklı aroma seçenekleri olması ve gerçek sigaraya yakın bir içim deneyimi sağlaması, bu ürünün en önemli özelliklerindendir.

İQOS Heets Nedir?

İQOS Heets sigara, PMI tarafından geliştirilen üçüncü nesil İqos cihazlarında kullanılan tütün çubuğudur. Kullanıldığı cihaz içerisinde 350 dereceye kadar ısıtılan bu ürün, bu sayede tütün buharı oluşmasını sağlar. Oluşan tütün buharı içerisinde ise nikotin, tütün tadı ve eklenen diğer aromalar yer alır. Bütün bunlar ise kullanıcıların özel bir için deneyimi yaşamasını sağlar.

Heets aroma nedir, yeni nesil bir elektronik sigara olarak kabul edilen IQOS cihazları için geliştirilmiştir. Heets sigaraların öne çıkan özellikleri şu şekildedir:

 • Filtre ve tütün kısmından oluşur.
 • Tıpkı gerçek sigaradaki gibi tütün kısmının ağzı açıktır.
 • Üçüncü nesil IQOS cihazlarında kullanılan bu ürün, dördüncü nesil cihazlar içinse uygun değildir.
 • Farklı aroma seçenekleri vardır.
 • Ürünün boyu 4 cm’dir ve genel görüntüsü, klasik bir sigaranın minyatür hali gibidir.
 • Kullanım süresi, ortalama 5-6 dakikadır.
 • Gerçek sigaraya kıyasla çok daha güvenli kabul edilir.

Ürünün öne çıkan özellikleri bu şekildedir. Ürünün en önemli özelliği, gerçek sigaraya göre daha güvenli olmasıdır. Özellikle kullanımı sırasında yanma olmaması, bu durumun temel nedenidir. Yanma olmaması nedeniyle gerçek sigaradaki katran ve zifir gibi maddelerin oluşumuna izin vermemektedir.

Heets gerçek sigarayı bırakmayı kolaylaştırma etkisine sahiptir. Heets kullanıcıları, gerçek tütün tadına ek olarak nikotin de alır. Böylece gerçek sigarayı bırakmayı çok zor hale getiren nikotin ihtiyacını etkili olarak karşılar. Bu aşamadan sonra ise kullanıcılar gerçek sigaraya daha az ihtiyaç duyar ve bağımlılıkları bir süre sonra tamamen ortadan kalkar.

Heets Nasıl Kullanılır?

Heets, PMI tarafından geliştirilmiş bir tütün çubuğudur. Kullanımı da yine PMI tarafından geliştirilen üçüncü nesil IQOS cihazları ile gerçekleştirilir. Kullanımı son derece kolaydır ve herhangi bir teknik bilgiye ihtiyaç duyulmaz. Bundan dolayı isteyen herkes bu ürünü kullanabilir.

Kullanım için üçüncü nesil cihazlardan biri tercih edilmelidir. Yaygın olarak tercih edilen cihaz, IQOS 3 Duo’dur. Bu cihaz, arka arkaya iki adet Heets sigaranın kullanılmasına imkan verir.

Kullanım için tütün çubuğu cihaza yerleştirilir ve cihaz çalıştırılır. Bu aşamadan sonra ise cihaz hızlı bir şekilde tütün çubuğunu ısıtmaya başlar. Gerekli ısıya ulaşıldığında titreyen bu durumu kullanıcıya bildiren cihaz, Heets sigaranın içim için hazır olduğunu iletmiş olur. Kullanıma hazır olan Heets, adeta gerçek sigara gibi kullanılır.

Heets, üçüncü nesil cihazların çalışma prensibine göre ısıtılır. Söz konusu cihazlar, özel bir bıçak yardımı ile bu ısıtmayı gerçekleştirir. Bıçak, tütün çubuğunun içine girer ve bıçak üzerinden gerekli ısıtma gerçekleştirilir. Gerek bıçağın tütün çubuğunun içine girmesi sırasında gerekse çıkışı esnasında cihaza tütün kalıntıları dökülebilir. Bundan dolayı cihazı kullanım sonrasında temizlemek gerekir. Temizlik, sadece 5-10 saniye süren bir işlemdir ve cihazdaki özel aparatla kolay şekilde yapılır.

Heets ile Gerçek Sigara Arasındaki Fark

Heets sigara, gerçek sigara ile benzerlik göstermesine karşın tamamen aynı değildir. Aralarında belli farklılıklar vardır. Bu farklılıklardan öne çıkanlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Heets, 4 cm uzunluğa sahip iken, gerçek 8-10 cm uzunluğa sahiptir.
 • Gerçek sigara, yanma olayına bağlı olarak duman üretir. Üretilen dumanın içerisinde nikotin ve tütün aroması bulunur. Heets sigara ise ısıtılarak buhar üretir. Buhar içerisinde tütün aroması ve nikotin bulunur.
 • Yanma nedeniyle gerçek sigarada katran ve zifir gibi zararlı maddeler oluşurken, elektronik sigarada ise bunlar oluşmamaktadır. Bundan dolayı gerçek sigaraya kıyasla çok daha güvenliği olduğu bilinen bir durumdur.
 • Gerçek sigara ile Heets, farklı aroma seçeneklerine sahiptir.

Heets Aromaları

Heets aroma tatları nelerdir, kullanıcıların damak tadına yanıt verebilmek için farklı aroma seçenekleri sunmaktadır. Bu seçeneklerden bazıları, gerçek sigara markaları ile aynı tada sahiptir.

Dolayısıyla gerçek sigarayı bırakanlar, kullandıkları sigaraların tadını Heets üzerinden de almaya devam edebilir. Yaygın olarak tercih edilen Heets aromaları şunlardır:

 • Amber
 • Sienna
 • Silver
 • Yellow
 • Purple

Bunların haricinde de farklı aroma seçenekleri vardır. Siz de bunlardan damak tadınıza uygun olanı seçebilir ve Heets sigara keyfi yaşayabilirsiniz.

Yorum yapın