Terea Nedir? Nasıl Kullanılır?

Terea nasıl kullanılır, IQOS kullanıcılarının yakından bildiği ürünlerden biridir. İçerisindeki gerçek tütün ile kullanıcılarına özel bir sigara deneyimi yaşatır. Yazımızın devamında Terea nedir sorusunun yanıtı ve konuya ilişkin diğer detaylar yer almaktadır.

Terea Nedir?

Terea, dördüncü nesil IQOS cihazlarda kullanılan tütün çubuğudur. Kartuş olarak da isimlendirilen söz konusu ürün, 4 cm boya sahiptir. Genel görüntüsü, mini bir sigara dalını anımsatmaktadır. Alt kısmında filtre yer alırken, üst bölümünde ise farklı aromalarla harmanlanan tütün yer alır.

Terea, klasik kartuşlardan farklı olarak tütün bölümünün de kapalı olması ile dikkat çeker. Bu bölümün kapalı olması, kullanıldığı cihazda tütün parçaları düşmemesini ve temizliğe ihtiyaç duyulmamasını sağlar.

İQOS TEREA

Bu üründeki en önemli detay, içerisindeki metal bölümdür. Diğer nesil cihazlar için geliştirilen tütün çubuklarından farklı olarak Terea sigaraların içerisinde metal parça vardır. Dikey olarak yerleştirilen bu metal, gelen ısının tütün içerisinde daha homojen bir şekilde dağılmasını sağlar. Bu durum ise çok daha keyifli bir içim sağlarken, kullanıcıları tütünün tadını çok daha etkili bir şekilde alır.

Terea Avantajları Nelerdir?

Terea, dumansız bir tütün ürünü olarak nitelendirilir ve belki de en önemli avantajı budur. Yanma meydana gelmediği için dumanın oluşmaması, sigaranın zararlı etkilerinin büyük ölçüde engellenmesine neden olur. Buna karşın tütünün ve içerisindeki nikotinin verdiği haz ise azalmaz ve adeta gerçek bir sigara içmiş gibi keyif verir.

Terea nedir

Terea Nasıl Kullanılır?

Terea, sadece dördüncü nesil cihazlarda kullanılabilir. Bu durumun nedeni, indüksiyon ısıtma sistemi için geliştirilen bir ürün olması ve içerisinde metal parçanın yer almasıdır. Metal parça ve ucunun kapalı olması haricinde diğer tütün çubukları ile benzer özelliklere sahip olduğunu ifade etmek yanlış olmayacaktır.

Terea kullanımı için kullanıcıları ILUMA veya ILUMA Prime gibi dördüncü nesil cihazlara ihtiyacı vardır. Bu cihazlara sahip olanlar, Terea sigarayı uygun şekilde ilgili cihaza yerleştirdikten sonra kısa bir süre ısıtılmasını bekler. Sonrasında ise tütün çubuğunun keyfini çıkarır.

Kullanım süresi, ortalama 6-7 dakikadır. Diğer tütün çubuklarına kıyasla kullanım süresi biraz daha fazladır. Ayrıca Terea kullananların yorumları incelendiğinde, bu ürün ile tütün aromasının daha etkili alındığının ifade edildiği görülmektedir.

yeni nesil bir ürün olup, kullanıcıların ihtiyaç ve beklentilerini çok daha etkili şekilde karşılar. Bu ürünün çok sayıda avantajı olmasına karşın, bunlardan öne çıkanlar aşağıdaki gibidir:

Terea avantajları genel olarak bu şekildedir. Kullanıcıların ihtiyaç ve beklentilerini etkili şekilde karşılayan bu ürün, dördüncü nesil IQOS cihazları için geliştirilmiştir.

  • Yanma olmadığı için gerçek sigaraya kıyasla çok daha güvenlidir. Gerçek sigara içiminde açığa çıkan ve kullanıcıların ciğerlerine giden katran ve zifir gibi maddeler, bu ürünlerin kullanımında ortaya çıkmamaktadır.
  • Kullanım sırasında duman oluşmaz. Yüksek sıcaklıklara kadar ısıtılması neticesinde tütünden buhar elde edilir. Bu buharın içerisinde belli oranda nikotin, tütün tadı ve farklı aromaları yer alır. Eşsiz bir içim deneyimi sağlar.
  • Gerçek sigaraya kıyasla oluşan buharın kokusu çok daha azdır ve çevreye çok daha az rahatsızlık verir. Ayrıca kullanıcıların ellerinin ve kıyafetlerinin bu buhardan etkilenmesi söz konusu değildir.
  • Sigara bırakmayı ciddi anlamda kolaylaştıran bir üründür. Gerçek sigaranın zor bırakılmasının temel nedeni, nikotinin verdiği hazdır. Terea, bu hazzı çok daha güvenli şekilde sağlar ve böylece gerçek sigaraya olan bağımlılık kısa sürede ortadan kalkar.
  • Terea, her iki tarafı da kapalı bir tütün çubuğudur. Bu sayede kullanıldığı cihaza herhangi bir tütün parçasının dökülmesine izin vermez. Bu ise ilgili cihazın temizlenmesine gerek olmaması anlamına gelir.
  • İçerisinde yer alan metal bölüm, ısının homojen şekilde dağılmasına imkan verir. Böylece tütünün aroması ve tadı çok daha etkili şekilde açığa çıkar.

Terea Fiyatları

Terea fiyatları, 1.000 TL ile 1.200 TL arasında değişir. Burada yer alan rakamlar, 10’lu paketler için geçerli olup, bu ücreti ödeyenler aynı anda 10 paket Terea almaktadır. Tekli paket almak isteyenlerin ödemesi gereken rakam ise 150 TL ile 175 TL arasında değişmektedir.

Fiyatlar, enflasyon ve satıcının fiyat politikası gibi unsurlara bağlı olarak zaman içerisinde farklılık gösterebilir. En güncel Terea fiyatları için sitemizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapın